Error message

  • Warning: file_put_contents(temporary://fileNUExUR): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed in file_unmanaged_save_data() (line 1962 of /home2/parohiac/public_html/includes/file.inc).
  • The file could not be created.

1. Gal Adelina

Sâmbătă, 20 ianuarie 2018, a avut loc în biserica „Sf. Mihail Arhanghelul, celebrarea sacramentului Botezului pentru Gal Adelina, fiica lui Marian și al Corneliei n. Dămoc. Celebrantul sacramentului a fost pr. Marius Ilieș, iar naşi i-au fost Blaj Mihai și Lidia Cătălina. Pentru ca drumul de creștere în credință al Adelinei să fie unul rodnic ne rugăm bunului Dumnezeu pentru părinții și nașii ei ca să o lumineze în acest drum în care suntem și noi, întreaga comunitate parohială, alături de ei. La mulți ani!