Anunturi, 6 mai 2018

1. Au apărut revistele „Lumina creștinului” și „Mesagerul sfântului Anton”.

2. Joi, 10 mai este Înălţarea Domnului, sărbătoare de poruncă. Sfintele liturghii vor fi ca duminica: 7:00 – 9:00 – 10,3018:00.

3. Reamintim că sâmbătă, 12 mai, va avea loc sfințirea mormintelor. Așa cum deja ne-am obișnuit, vom începe de la ora 9.00 dimineața, cu partea dreaptă. Vă rugăm să fiți punctuali. Insistăm, de asemenea, pe curățenia făcută din timp. Nu lăsați pentru ultima zi!

Totodată, tinerii din Acțiunea Catolică, din toate parohiile din Săbăoani, vor pune la vânzare lumânări. Oferta este benevolă deoarece prin această ofertă puteți să susțineți activitatățile caritative pe care ei le întreprind.

4. Ne mai despart doar trei săptămâni până la celebrarea Primei Sfinte Împărtășanii pentru cei 20 de copii înscriși. Pentru o mai bună organizare dorim să ne întâlnim în această seară, după sfânta Liturghie, în biserică, cu părinții acestor copii.

Sunday, May 6, 2018