Anunturi, 4 februarie 2018

1. Au apărut revistele Lumina creștinului și De la răsărit până la apus.

2. Săptămâna aceasta vom face înscrierile pentru copiii de clasa a III-a care vor primi Prima Sfântă Împărtășanie anul acesta. Vă așteptăm la biroul parohial pentru înscriere.

3. Aşa cum ştiţi, suma de 2% din impozitul anual pe veniturile din salarii şi pensii poate merge automat la Stat, sau poate fi destinată unei unităţi de cult. Cei care anul trecut au avut venituri din salarii sau pensii mai mari de 1050 de lei (10 milioane și jumătate de lei vechi) și doresc să ofere aceşti 2% Parohiei pentru diferitele activități sau lucrări de aici, de la parohie, sunt rugaţi să ia de la intrarea din biserică cererea pe care să o completeze și să o lase tot pe masa de la intrarea din biserică. Vă mulțumim!

4. Adorația din această seară, de la orele 16.00, va fi animată de copiii parohiei.

Sunday, February 4, 2018