Anunturi 24 septembrie 2017

1. Începând de mâine, liturghia de seară va fi la orele 18:00 (6:00 PM).

2. Joi, 28 septembrie 2017, la ora 10.00, în fața bisericii „Regina Sfântului Rozariu, va avea loc o rugăciune de binecuvântare a Centrului Medical în prezența Eminenței sale, Cardinalul Leonardo Sandri, a nunțiului apostolic și a episcopilor diecezei noastre. Suntem așteptați cu toții pentru a-i întâmpina pe oaspeții noștri.

3. Vineri, 29 septembrie, Sfinţii Mihail, Gabriel şi Rafael Arhangheli, hramul bisericii noastre, zi aşteptată de întregul sat. Sfintele liturghii vor fi la orele: 7:00, 10:30 – liturghia solemnă a hramului şi 18:00.

4. Sâmbătă, 30 septembrie, a doua zi de hram, este acelaşi program liturgic ca în ziua Hramului: 7:0010:30 – liturghia solemnă şi 18:00.

5. Acţiunea Catolică îşi deschide din nou porţile pentru tinerii care doresc să se implice mai mult în viaţa Bisericii. De aceea, mâine seară, luni, 25 septembrie, după Sfânta Liturghie, în cadrul catehezei pentru tineri, sunt aşteptaţi toţi cei care, de clasa a VIII-a şi mai mari, doresc să afle ceva despre Acţiunea Catolică sau chiar să facă parte din ea. Tot mâine seară vor avea loc noile alegeri pentru coordonarea acestei asociații.

Sunday, September 24, 2017