Anunturi 22 aprilie 2018

1. Colecta din această duminică este pentru Ziua Tineretului

2. Mai puțin de două săptămâni ne despart până la Ziua Tineretului, zi în care așteptăm peste 3000 de tineri să ne calce pragul. Pentru mai buna organizare a acestui eveniment, avem nevoie de disponibilitatea dumneavoastră.

Așa cum se cade unei comunități primitoare, dorim să le oferim acestor tineri un prânz tradițional. De aceea avem nevoie de ajutorul gospodinelor pentru pregătirea sarmalelor. Fiecare parohie va trebui să asigure câte cinci mii de sarmale. În acest sens, în parohia noastră ne vom organiza pe sectoare pentru pregătirea acestora. Gospodinele disponibile pentru această inițiativă sunt rugate să ia legătura cu feciorii de biserică de pe propriile sectoare. Vom asigura din partea parohiei ingredientele necesare pentru sărmăluțele gustoase.

Totodată, apelăm la disponibilitatea dumneavoastră pentru cazarea celor care vor rămâne peste noapte aici. Dacă cineva are posibilitatea de a găzdui cel puțin două persoane, vă rugăm să ne anunțați la biroul parohial.

Vă mulțumim din inimă și contăm pe disponibilitatea dumneavoastră!

Sunday, April 22, 2018