Anunturi, 20 mai 2018

1. A apărul Almanahul Presa Bună pe anul 2018. Cei care l-au comandat sa îl ridice de la biroul parohial.

2. Mâine, a doua zi de Rusalii nu este sărbătoare de poruncă, dar în tradiţia credincioşilor are aceeaşi importanţă ca a doua zi de Paşti. Anul acesta Sfântul Părinte Papa Francisc a introdus în această a doua zi de Rusalii o altă sărbătoare închinată Sfintei Fecioare Maria, Maica Bisericii. Noi vom celebra sfintele liturghii la orele 7.00 - 10:3019.00. În plus, aşa cum este obiceiul şi dacă vremea ne va permite, la ora 16:00 vom celebra o sfântă liturghie în vale, la Pârâu.

3. Sâmbăta viitoare la ora 16:00 este spovada copiilor care vor primi Prima sfântă împărtăşanie precum şi a părinţilor lor. Îi aşteptăm cu mare drag!

4. Duminica viitoare la Liturghia de la ora 10:30 vor primi Prima Sfântă Împărtăşanie 20 de copii. Să-i înconjurăm cu toată dragostea pentru că este o sărbătoare a întregii parohii.

Sunday, May 20, 2018