Anunturi 17 septembrie 2017

1. Joi, 28 septembrie 2017, la ora 10.00, în fața bisericii „Regina Sfântului Rozariu, va avea loc o rugăciune de binecuvântare a Centrului Medical în prezența Eminenței sale, Cardinalul Leonardo Sandri, a nunțiului apostolic și a episcopilor diecezei noastre. Suntem așteptați cu toții pentru a-i întâmpina pe oaspeții noștri.

2. Vineri, 29 septembrie va fi hramul bisericii noastre, zi aşteptată de întregul sat. Sfânta Liturghie solemnă a hramului va fi la ora 10.30.

Pentru ca această sărbătoare să fie cât mai frumoasă avem nevoie de ajutor pentru înfrumusețarea bisericii. De aceea, sâmbăta viitoare, 23 septembrie de la 9.30 vom face curățenie în biserică. Sunt așteptați atât tinerii cât și adulții.

3. Astăzi de la ora 13.00 tinerii din Acțiunea Catolică vor merge în vizită la bolnavi.

Sunday, September 17, 2017