Anunturi 10 decembrie 2017

1. Au apărut revistele Lumina creștinului și Isus prietenul copiilor.

2. Familiile care au împlinit anul acesta 50 de ani de căsătorie şi trăiesc ambii soţi să vină la parohie săptămâna aceasta ca să se înscrie, pentru a fi sărbătoriţi în ziua de 31 decembrie, în sărbătoarea Sfintei Familii de la Nazaret, la liturghia de la ora 10:30.

3. Miercuri seara, după sfânta Liturghie dorim să ne întâlnim cu feciorii de biserică pentru a pune la punct anumite probleme înainte de sărbători.

4. Adorația din această seară de la orele 16.00 va fi animată de tinerii parohiei.

5. Duminica viitoare după sfânta Liturghie de seară, va avea loc concertul de Crăciun al tinerilor din Săbăoani. Vă invităm să pentreceți câteva momente în compania colindelor pe care tinerii din cele patru parohii le-au pregătit special pentru dumneavoastră. Este și o bună pregătire pentru sărbătoarea Crăciunului.

Sunday, December 10, 2017