Anunţuri 9 septembrie 2018

1. Mâine la ora 9 va avea loc deschiderea noului an școlar la grădinița „Sfânta Ana”.

2. Tot mâine la ora 20, reîncepem catehezele pentru tineri care au fost întrerupte pe timpul vacanței. Îi așteptăm la acest moment pe toți tinerii începând de la clasa a IX-a, pentru ca împreună să creștem în credință.

3. Duminica viitoare, 16 septembrie, se celebrează hramul bisericii „Înălțarea Sfintei Cruci” din Săbăoani. Suntem invitați să participăm cu toții la această sărbătoare a parohiei vecine. În acest sens sfânta liturghie a comunității de la ora 10:30 din parohia noastră se suspendă. Liturghia hramului va fi la ora 11.

4. Vineri, 14 septembrie celebrăm sărbătoarea Înălțării sfintei cruci. Nu este sărbătoare de poruncă. Totuși vă invităm să vă participați la sfânta Liturghie și să fiți aproape de instrumentul prin care Dumnezeu ne-a adus mântuirea.

Sunday, September 9, 2018