Anunţuri 23 septembrie 2018

1.     Începând de mâine, liturghia de seară va fi la ora 18:00 (6:00 seara).

2.     Astăzi de la ora 13.00 tinerii din Acțiunea Catolică vor merge în vizită la bolnavi. Mâine seară, cateheza tinerilor va fi la ora 19, tot atunci vor avea loc noile alegeri pentru coordonarea acestei asociații.

3.      Sâmbătă, 29 septembrie, este sărbătoarea Sfinţilor Mihail, Gabriel şi Rafael Arhangheli, hramul bisericii noastre, zi aşteptată de întregul sat. Sfintele liturghii vor fi la orele: 7:00, 10:30 – liturghia solemnă a hramului şi 18:00. Pentru ca această sărbătoare să fie cât mai frumoasă avem nevoie de ajutor pentru înfrumusețarea bisericii. De aceea vineri, 28 septembrie de la 9.30 vom face curățenie în biserică. Sunt așteptați atât tinerii cât și adulții. Iubiţi credincioşi, biserica noastră trebuie să arate frumoasă ca o mireasă împodobită. Trebuie să cumpărăm florile cele mai frumoase!... Cine are simţul frumosului nu are nevoie de mai multe cuvinte!

4.      Duminică, 30 septembrie, a doua zi de hram, liturghia solemnă va fi la ora 10:30, în rest programul va fi ca în zilele de duminică: 7, 9 și 18, iar la ora 17 va fi adorația euharistică.

Sunday, September 23, 2018