Adeziune Acțiunea Catolică (03 decembrie 2017)

Duminică, 3 decembrie 2017, în cadrul liturghiei de la ora 9.00, 26 de tineri din parohia noastră au depus adeziunea în cadrul asociației Acțiunea Catolică a Tinerilor.

Cu dorința de a se angaja mai mult în slujirea lui Dumnezeu și a Bisericii, tinerii au pășit cu încredere spre altarul de jertfă pentru a-i încredința bunului Dumnezeu intenția lor de a înainta în viața de sfințenie, de a mărturisi cu curaj credința catolică și de răspândi învățătura lui Cristos în ambientul lor de viață.

Au depus adeziunea pentru prima dată 11 tineri:

1. Antoci Alexandru- Andrei

2. Ciobanu Alma

3. Ciobanu Bianca

4. Cobzariu Augustin

5. Cobzariu Martin

6. Dămoc Andreea- Olimpia

7. Diac Cristina

8. Diac Denisia- Loredana

9. Imbrișcă Octavian- Florin

10. Sescu Antonio

11. Sescu Marta

Au reînnoit adeziunea 15 tineri:

1. Bacoșcă Eliza

2. Bacoșcă Lavinia- Mădălina

3. Ciobanu Adriana

4. Cobzaru Sergiu- Lucian

5. Enășcuț Denisa

6. Farcas Cosmin

7. Gherguț Ștefan-Emanuel

8. Mârț Alexandru

9. Minică Emma- Andreea

10. Pușcașu Bianca- Adelina

11. Sescu Claudia

12. Trifaș Paul

13. Turculeț Cosmina- Adelina

14. Țipu Gabriel

15. Vasile Roberta

Ne rugăm bunului Dumnezeu să îi ajute să ducă la îndeplinire angajamentele luate în această zi de har și să îi binecuvânteze în această lucrare de a răspândi cuvântul și mesajul lui Cristos la toți oamenii.

Mai multe fotografii puteti vizualiza in albumul foto: https://photos.app.goo.gl/aBv9ZVq3V5dYauP52