Căsătorii

Sâmbătă, 16 decembrie 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Severin Remus din Vaslui şi Iacob Mihaela din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Irinel-Iosif Iosub. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Sâmbătă, 11 noiembrie 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Pal Cristian Ștefan din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Butnaru Veridiana din Ploscuțeni . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Vineri, 6 octombrie 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Ciobanu Adrian din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Ciobanu Irina din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Vineri, 1 septembrie 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Cojan Paul-Cătălin din Roman, parohia „Sf. Tereza a pruncului Isus” şi Stoica Laura-Cristina din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Raimond-Tiberiu Iancu. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Sâmbătă, 26 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Sescu Bogdan din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Benchea Ioana-Lucia din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Irinel-Iosif Iosub. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Vineri, 25 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Robu Gabriel din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Mârț Paula din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” . Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Eugen Robu. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Duminică, 20 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Gal Liviu din Săbăoani, parohia „Sf. Cruce” şi Nica Roxana-Iuliana din București, parohia „Sf. Tereza”. Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Duminică, 20 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Mărtișcă Filip-Ovidiu din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Farcaș Gabriela din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul”. Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Sâmbătă, 19 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Susanu Carol-Sergiu din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul” şi Farcaș Andreea-Ioana din Săbăoani, parohia „Sf. Mihail Arhanghelul”. Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!
Sâmbătă, 19 august 2017, a avut loc celebrarea căsătoriei dintre Bartic Anton din Săbăoani, parohia „Sf. Cruce” şi Cocuț Maria din Gherăești. Legământul matrimonial a fost asistat de pr. Marius Ilieș. Le dorim din inimă casă de piatră, multă fericire și binecuvântare de la Dumnezeu!

Pages